Hybrydy przyszłością motoryzacji? Co warto wiedzieć o ekologicznych samochodach KIA Motors?

W dobie zastępowania elementów naszej codzienności ekologicznymi zamiennikami, wielu ludzi zastanawia się nad zmianą samochodu na model bardziej przyjazny środowisku. W Polsce hybrydy oraz auta elektryczne wciąż są znacznie mniej popularne niż w innych krajach Europy. Ich zakup może budzić pewne wątpliwości. W poniższym artykule sprawdzimy jakie są cechy tego typu samochodów. Czy rzeczywiście przewyższają tradycyjne auta spalinowe, a jeśli tak, to jak prezentują się atuty płynące z ich posiadania. 

Czy warto kupić nowe auto KIA hybrydowe bądź elektryczne?

Zadając sobie to pytanie należy rozpatrzyć kilka podstawowych kwestii. Chcąc nabyć jakikolwiek produkt kierujemy się przede wszystkim jego jakością oraz liczbą udostępnianych nam w jego ramach udogodnień. Wyłącznie nowy samochód elektryczny lub hybrydowy daje stuprocentową gwarancję najwyższej jakości oraz sprawnego działania. Przeczytaj również nasz artykuł: „Jakie są zalety posiadania auta ekologicznego KIA?”

KIA Motors to koreańska marka znana na całym świecie. Należy do równie popularnego i cenionego koncernu Hyundai. Profesjonalizm oraz wysoka klasa wyrobów wschodnich producentów imponuje od lat i to samo tyczy się ich ekologicznych samochodów. Wysoki standard wykonania, doskonała jakość materiałów oraz nowoczesny design w połączeniu z oszczędnością energii i pieniędzy, to poważny argument przemawiający za tym, by rozważyć kupno auta od autoryzowanego dealera w Lublinie, jak na przykład KIA Lublin Technotop.

Modele KIA plug-in i modele elektryczne

Salon KIA w Lublinie oferuje całą gamę ekologicznych samochodów do wyboru. Do niedawna mogło się wydawać, że tego typu auta nie dorównają tradycyjnym – z silnikami spalinowymi, jednak nic bardziej mylnego. Rynkowa oferta samochodów hybrydowych i elektrycznych staje się coraz bardziej rozbudowana. Nawet najbardziej wymagająca osoba będzie w stanie wybrać taki, który spełni jej oczekiwania. 

Nowoczesny design połączony z wysoką funkcjonalnością oraz nowoczesnymi technologiami w samochodach elektrycznych i plug-in odmieni codzienność ich posiadacza. Duża przestrzeń oraz ergonomia sprawiają, że samochody KIA są praktyczne i jednocześnie eleganckie. Sprawdzą się zarówno na rodzinnych wakacjach, jak i podczas podróży służbowej czy wyjazdu na golfa z szefem.

Posiadają bogate wyposażenie i nowoczesne technologie, jak:

  • dotykowe ekrany LED pozwalające na płynne sterowanie
  • system autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych
  • asystent jazdy w korku
  • kamera cofania
  • czy funkcja dostosowywania świateł do warunków drogowych.

To tylko niektóre z możliwości jakie dają modele ekologicznych aut południowokoreańskiego producenta. Potwierdzają to specjaliści z działu rozwoju oraz testów KIA Motors.

Może jednak silnik spalinowy?

Tradycyjne auta mają wielu zwolenników i wciąż stanowią większość na ulicach, jednak istnieje sporo argumentów przemawiających za zmianą.

Silnik elektryczny cechuje wyższa sprawność i dostępność wysokiego momentu obrotowego już od 0 km/h, lecz akumulatory do samochodów elektrycznych są najdroższym i najbardziej skomplikowanym ich elementem. Nie łączą się jednak z tak kosztownymi naprawami, jak w przypadku silników spalinowych, które mogą stracić szczelność czy ulec zatarciu. Konieczna jest też wymiana oleju, filtrów, świec oraz rozrządu.

Napęd elektryczny nie posiada tych elementów. Jest prosty, dlatego samochód będzie tańszy w eksploatacji. Tutaj trzeba nadmienić, że do serwisowania silnika elektrycznego koniecznością jest znalezienie mechanika z niezbędnymi uprawnieniami elektrycznymi wydanymi przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Plusem jest jednak fakt, że w autoryzowanej sieci serwisowej KIA personel posiada wszystkie niezbędne kwalifikacje aby rozwiązywać napotkane w pojazdach problemy. 

KIA EKO DRIVERS – dbanie o planetę się opłaca

Instalacja fotowoltaiczna daje wolność energetyczną zarówno przedsiębiorstwom jak i prywatnym domom. Ta zielona energia  może zaprocentować nie tylko niezależnością od ciągle zmieniających się cen prądu czy też możliwością korzystania z systemu ulg podatkowych, ale także szansą uzyskania wysokiego rabatu przy zakupie nowego samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Fotowoltaika to zielona przyszłość.

Marka KIA wychodzi naprzeciw klientom, którzy podążają za eko-trendami, dlatego dla każdego posiadacza instalacji fotowoltaicznej czeka promocja KIANowe samochody KIA z silnikiem elektrycznym lub typu hybryda plug-in dostępne są z rabatem do 13 tys. zł. w ramach programu KIA EKO DRIVERS. Dealer Kia w Lublinie Technotop oferuje pomoc ze strony profesjonalistów, którzy doradzą jakiego rodzaju auto najlepiej spełni wymagania klienta oraz jakie formalności trzeba spełnić, aby wziąć udział w programie i pomóc planecie minimalizując emisję spalin i CO2.

Zapytaj o cenę