Kia Lublin – jakie zalety niesie ze sobą posiadanie ekologicznego samochodu marki Kia?

Ekologiczny styl życia nabiera popularności już od kilku lat. Coraz większa liczba ludzi na świecie, jak i w Polsce decyduje się poprowadzić swoje codzienne życie w takim kierunku, aby wspomóc zdewastowaną planetę. Na szczęście istnieje wiele możliwości, dzięki którym można prowadzić w pełni ekologiczne życie nie rezygnując z dotychczasowych przyjemności. Jednym z takich rozwiązań są wysokiej jakości, hybrydowe samochody Kia. 

Hybrydowy samochód to najlepszy wybór dla każdej osoby, której zależy na zminimalizowaniu emisji spalin i dwutlenku węgla do atmosfery przy jednoczesnym zachowaniu wygód, jakie łączą się z posiadaniem tradycyjnego auta. Z kolei najlepszym sposobem na kupno samochodu doskonałej jakości jest skorzystanie z oferty dealera Technotop w Lublinie. W salonie KIA można znaleźć nowe, objęte 7-letnią gwarancją auta z napędem hybrydowym oraz plug-in. Wykwalifikowani specjaliści z obu serwisów dealera Technotop zajmą się także Twoim autem zarówno w czasie okresowych przeglądów, jak i niefortunnej stłuczki.

Zalety posiadania ekologicznego samochodu KIA

Wspomniana już zmniejszona emisja CO2 i spalin nie stanowią jedynej zalety posiadania samochodu hybrydowego, lecz jedną z wielu, do których zalicza się cicha, płynna jazda, obniżone koszty paliwa i większy zasięg w przypadku aut typu plug-in. Kolejną ważną kwestią o jakiej należy wspomnieć jest różnorodność modeli aut tego typu. Każdy, kto jest zainteresowany hybrydą Kia znajdzie taką, która spełni jego oczekiwania. Kia PHEV i HEV, które można znaleźć w salonie Kia Lublin to modele z tradycyjnym napędem hybrydowym lub plug-in dostępne w wersjach kombi, crossover oraz SUV.

Czym są hybrydy KIA HEV, mHEV i PHEV?

Za skrótem HEV (Hybrid Electric Vehicle) kryje się hybryda klasyczna „twarda” . Napędzana jest silnikiem elektrycznym oraz silnikiem spalinowym. Bateria w wersji HEV jest o wiele większa niż w hybrydzie „miękkiej” mHEV. Dzięki temu auto może pokonać małą odległość tylko na silniku elektrycznym do niskich prędkości poruszając się tylko na prądzie. ładowanie takiego silnika elektrycznego następuje w momencie hamowania auta (energia kinetyczna) oraz z pracy silnika spalinowego. W wersji mHEV czyli hybrydzie „miękkiej” (Mild Hybrid Electric Vehicle), mały silnik elektryczny jedynie wspomaga silnik spalinowy. Pełni on tylko istotną rolę przy rozruszniku i alternatorze. W przypadku wersji miękkiej ładownie silnika elektrycznego wygląda podobnie. Z kolei PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) jest hybrydą „twardą” o takich samych właściwością jak HEV, ale z możliwością ładowania z gniazdka sieciowego. Różnią ją także zasięgi auta które może pokonać na silniku elektrycznym. W hybrydzie typu plug-in są one większe ze względu na wielkość baterii.

Marka Kia przygotowała wiele modeli samochodów hybrydowych KIA HEV i PHEV o nowoczesnym designie, dynamicznych, płynnych liniach i rozmaitej palecie barw. Kia Ceed Kombi PHEV powstał z myślą o rodzinach troszczących się o środowisko. Inteligentne technologie DRIVE WISE, jak aktywny tempomat czy asystent jazdy w korku w połączeniu z dużą, wygodną przestrzenią zostały stworzone by ułatwić rodzinne podróże. Z kolei crossover, jak XCeed czy Niro w wersji hybrydowej sprawdzą się z powodzeniem jako auta miejskie.  One również zostały wyposażone w nowoczesne, inteligentne rozwiązania, bogato wyposażone wnętrze z opcją personalizacji, innowacyjny system telematyczny UVO CONNECT czy usługi Kia Live. Kia w swojej ofercie posiada także flagowego SUVa nowej generacji. Od niedawna Kia Sorento również jest dostępne w wersji hybrydowej. Jest to niezwykle nowoczesne auto  posiadające najnowsze rozwiązania technologiczne. Wszystkie modele spełniają najwyższe standardy ekologicznej motoryzacji, jakości i bezpieczeństwa.

Ile można zyskać z autem hybrydowym KIA plug-in?

Faktem jest to, że stając się posiadaczem ekologicznego samochodu można dużo zyskać, jednak ile dokładnie? Okazuje się, że pieniądze, które posiadacze hybryd oszczędzają na paliwie to niejedyny plus, gdyż można zaoszczędzić również na energii elektrycznej. Łącznie nawet 50% (ok. 25 PLN/100 km). Nowoczesny silnik spalinowy spala ok. 6 l w mieście – hybryda podobnej wielkości tylko połowę. Ponadto są wydajniejsze niż auta z instalacją LPG, które zużywają około 20-35% paliwa więcej niż te z napędem hybrydowym. Eksperci w dziedzinie motoryzacji twierdzą też, że samochód hybrydowy traci na wartości mniej w porównaniu do tych z napędem tradycyjnym. Zatem ze sprzedaży wtórnej można zyskać więcej dzięki wyższej wartości rezydualnej auta.

Serwisowanie hybryd KIA

To kolejny argument przemawiający za kupnem hybrydy. Serwisowanie aut z napędem hybrydowym jest znacznie mniej kosztowne niż przypadku samochodów tradycyjnych.  Należy pamiętać, że hybrydy nie posiadają pewnych części, które często ulegają awariom jak alternator, paski napędowe czy rozrusznik. Natomiast klocki oraz tarcze hamulcowe znacznie wolniej ulegają zużyciu, co niesie ze sobą kolejne oszczędności. Przeglądy hybryd obejmują wymianę oleju, świec zapłonowych, filtrów, płynu chłodniczego, hamulcowego oraz mniejszych podzespołów. Autoryzowany serwis Kia Technotop posiada wykwalifikowanych techników oraz wszystkie niezbędne narzędzia aby profesjonalnie przeprowadzić obowiązkowy przegląd okresowy auta hybrydowego KIA.