Co proponuje Kia w swoim SUV-ie segmentu D? Czy to dobry moment by przekonać się do hybrydy?

  • by

W czasie zmian klimatycznych coraz większy nacisk kładziemy na ekologiczny tryb życia. Samochody hybrydowe KIA cieszą się dużym uznaniem, lecz wciąż mają wielu przeciwników. Sprawdźmy więc jak prezentuje się nowa Kia Sorento, czy warto się nią zainteresować i wybrać jako samochód codziennego użytku.

Nowe Sorento zdecydowanie bardziej wydajne

Sprzedaż pojazdów typu SUV rozwija się bardzo prężnie stając się światowym trendem w motoryzacji. Z tego względu producenci starają się, aby ich samochody wypadały jak najlepiej na tle konkurencji. W przypadku koreańskiej Kii, nowe Kia Sorento jest SUV-em już czwartej generacji.

Producent twierdzi, że w nowej Kii wszystko zostało ulepszone nie tylko w stosunku do poprzednich generacji, ale przede wszystkim w porównaniu do konkurencji. Charakteryzuje się dużo większą wydajnością układu napędowego, ma lepsze osiągi, technologię pokładową na najwyższym poziomie i więcej miejsca w kabinie. Cena również jest zaskakująca, ponieważ podstawowa wersja M z hybrydowym układem napędowym o mocy systemowej max. 230 KM kosztuje jedynie 157 900 PLN.

Możesz przetestować Kia Sorento, wybierając się na jazdę próbną. Przeczytaj nasz artykuł „Jak wygląda jazda próbna„, by szybciej podjąć decyzję.

Kia Sorento – Stworzona by zaskakiwać?

Z pewnością stylistyką, ponieważ nie jest to samochód, wobec którego przejdziemy obojętnie i zdecydowanie nie można nazwać go klasycznym. Wiadomo jednak, że to może zarówno przyciągnąć, jak i odstraszyć – dużo zależy od indywidualnych upodobań. Jedno jednak trzeba Kii przyznać – wyglądem z pewnością dorównuje konkurentom z segmentu premium.

Sporym plusem jest również liczba miejsc, których jest aż 7 w wyposażeniu standardowym i to w każdej wersji nowego SUV-a Sorento! Idealne rozwiązanie dla rodziny.

Producentowi należy się uznanie, gdyż samochód ten wyprzedził w kwestii rozplanowania przestrzeni, funkcjonalności, komfortu oraz wyposażenia swoich konkurentów zarówno z Europy, jak i Japonii. Na czym to dokładnie polega? Na praktycznym połączeniu nowoczesnych form obsługi, jak ekrany dotykowe czy sterowanie głosowe z tradycyjnym, fizycznym panelem do zarządzania podstawowymi funkcjami.

Przejdźmy jednak do parametrów, bo to przecież najistotniejsze w każdym aucie:

  • układ napędowy modelu hybrydowego osiąga moc systemową max. 230 KM
  • od 0 do 100 km/h Sorento rozpędza się już w 9 sekund co jak na samochód tych gabarytów jest bardzo dobrym wynikiem
  • średnie zużycie benzyny na deklarowanym poziomie od 6,8 do 7,5 l na 100 km
  • dobrze wyciszone wnętrze, skórzana tapicerka, najnowocześniejsza technologia pokładowa, 6-stopniowa automatyczna skrzynia biegów i dużo więcej!

W salonie Kia Lublin Technotop z dostępnością od zaraz

Jak widać nowa Kia Sorento prezentuje się obiecująco. Dlatego też warto odwiedzić salon Kia Technotop w Lublinie, by przyjrzeć się jej z bliska i odbyć obowiązkową jazdę testową. Doradcy autoryzowanego dealera udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące tego wyjątkowego SUV-a, a także doradzą w kwestii wyboru napędu, wersji wyposażenia, finansowania czy produktów ubezpieczeniowych.