Co wyróżnia samochody Subaru?

  • by

Samochody Subaru są znane i cenione na wielu rynkach świata. Co wpływa na wysoką renomę tego japońskiego producenta? Otóż Subaru jest od dawna synonimem jakości oraz niezawodności. A czym jeszcze charakteryzują się te auta?

Jakie cechy posiadają samochody Subaru?

Każdy autoryzowany dealer Subaru wie, że pojazdy te są wybierane przez ludzi, którzy oczekują od swojego samochodu czegoś więcej niż tylko środka lokomocji. Japońska marka słynie bowiem z rozwiązań, które zapewniają jej przewagę nad modelami konkurencji na wielu płaszczyznach.

Co charakteryzuje samochody Subaru? Otóż z całą pewnością jest to:

  • silnik typu bokser;
  • bezstopniowa skrzynia biegów Lineartronic;
  • stały, symetryczny napęd na cztery koła;
  • wysoka niezawodność i trwałość konstrukcji;
  • znakomite prowadzenie, szczególnie w trudnych warunkach drogowych;
  • ekologiczny i ekonomiczny napęd hybrydowy.

Subaru wielokrotnie udowadniało, że produkuje samochody znakomitej jakości. Najlepiej świadczą o tym sukcesy w rajdach rozgrywanych na całym świecie w różnych warunkach. Znawcy tego sportu jednoznacznie wskazują legendarną już Imprezę WRC jako jeden z najlepszych samochodów rajdowych lat 90. XX wieku.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się takie modele jak XVOutback oraz Forester, który od niedawna dostępny jest z napędem hybrydowym. Wszystkie te pojazdy cechują się dobrymi właściwościami terenowymi, co docenią kierowcy, którzy muszą czasami zjechać z asfaltowych dróg.

Serwisowanie samochodów Subaru

Serwisowanie samochodów Subaru wygląda nieco inaczej aniżeli w przypadku pojazdów innych marek. Wynika to z faktu, iż ta japońska marka jest wierna silnikom przeciwsobnym, zwanym popularnie bokserami. Rozwiązanie to umożliwia niższe położenie środka ciężkości, co też przekłada się na lepsze prowadzenie. Niemniej jednak nie wszyscy mechanicy chcą podjąć się serwisowania takich konstrukcji.

Dlatego też warto powierzyć swoje auto profesjonalistom, jakimi są pracownicy Technotop Subaru Lublin. Nasi mechanicy specjalizują się w naprawach samochodów tej legendarnej japońskiej marki i doskonale znają poszczególne konstrukcje. Również najnowsze hybrydy Subaru nie stanowią dla nich większego problemu.

Subaru to wysoka jakość i znakomite właściwości jezdne, które docenią wszyscy kierowcy. Nic więc dziwnego, że samochody te cieszą się dużym uznaniem na wielu rynkach, szczególnie tam, gdzie panują trudne warunki. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że auta tej legendarnej marki sprawdzą się doskonale również na polskich drogach.