Serwis ASO po gwarancji – dlaczego nadal warto?

Mechanik samochodowy naprawia silnik w aucie

Serwisowanie samochodu jest jednym z najważniejszych obowiązków właściciela. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ od jakości naprawy zależy bezpieczeństwo oraz komfort osoby użytkującej pojazd. Warto jest więc zadbać o najwyższą jakość obsługi serwisowej swojego auta. Zapewnić to możemy między innymi poprzez wybieranie usług serwisu dbajacego o jakość, czyli takiego, który wszystkie naprawy wykonuje zgodnie z zaleceniami producenta i przy wykorzystaniu oryginalnych części. Miejscem, które łączy w sobie te wszystkie cechy jest autoryzowany serwis ASO.

Serwis ASO – czym jest?

Serwis ASO to autoryzowany warsztat, świadczący usługi z zakresu naprawy i konserwacji samochodów określonej marki. Rozwinięciem skrótu ASO jest Autoryzowana Stacja Obsługi. Słowo autoryzowany oznacza, że standardy jakości usług, oferowanych przez dany serwis pokrywają się z tymi, wyznaczonymi przez producenta. Powierzając auto takiemu serwisowi mamy pewność, że pojazd jest w rękach wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają konstrukcję danego pojazdu. Dzięki wykorzystaniu oryginalnych części oraz narzędzi diagnostycznych, przeznaczonych do konkretnego modelu, klienci serwisu Kia w Lublinie mogą liczyć na szybką oraz fachową naprawę. 

Co daje serwisowanie samochodu w ASO? 

Serwisowanie samochodu w ASO niesie ze sobą wiele zalet. Naprawa pojazdu z autoryzowanym serwisie to gwarancja części najwyższej jakości oraz napraw przeprowadzonych w należyty sposób. Ponadto, dzięki codziennej obsłudze samochodów konkretnej marki, serwis jest w stanie znacznie szybciej właściwie zdiagnozować usterkę, aby następnie zagwarantować kompleksową naprawę. Nawet najbardziej skomplikowane prace nie stanowią problemu dla specjalistów zajmujących się Twoim pojazdem. Przy wsparciu doradców technicznych oraz pozostając w kontakcie z innymi placówkami ASO, rozwiązanie problemu staje znacznie łatwiejsze niż w przypadku samodzielnych poszukiwań przyczyny usterki. Najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać będzie skorzystanie z usług serwisu Mitsubishi w Lublinie.

Specjalizacja w jednej marce

Dzięki specjalizacji w konkretnej marce, jakość obsługi serwisowej Twojego pojazdu będzie na najwyższym poziomie. Mechanicy autoryzowanego serwisu są znacznie lepiej wykwalifikowani do naprawy aut konkretnej marki, w porównaniu z mechanikami nieautoryzowanych warsztatów. Codzienna praca z samochodami Kia oraz Mitsubishi pozwala nam na lepsze zrozumienie rozwiązań technologicznych stosowanych w fabryce. Dodatkowym atutem, wynikającym ze specjalizacji w danej marce jest znajomość procedur naprawy, charakterystycznych dla danego modelu. Procedur opracowanych przez producenta pojazdu celem zapewnienia wyższego poziomu zgodności usług serwisowych z zamysłem konstruktora.  

Dostęp do oryginalnych części

Naprawy przeprowadzane przez autoryzowany serwis ASO odbywają się tylko przy wykorzystaniu oryginalnych części, dedykowanych do danego modelu. Zapewnienie o oryginalności jest bardzo ważne. Części zaakceptowane przez producenta charakteryzują się znacznie lepszą trwałością oraz jakością wykonania niż ich zamienniki. Wymiana starej, zużytej części na nową i oryginalną to pewność, że samochód odzyska swoje właściwości, zgodne z deklaracjami konstruktora. Mówiąc prościej, oryginalne części to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu poruszania się naprawionym autem. 

Procedury naprawcze

W przypadku właściwej naprawy samochodu znajomość procedur naprawczych, charakterystycznych dla danego modelu jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku naprawy skomplikowanych systemów o dużym stopniu zaawansowania. Dzięki znajomości procedury naprawczej dla konkretnej usterki można oszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Taka diagnostyka będzie krótka i trafna, dzięki czemu wymienimy tylko tą część, która tego wymaga. Ponadto, postępując zgodnie z zaleceniami producenta, mechanik ma mniejsze ryzyko popełnienia błędu, a montaż części zgodnie z zaleceniami producenta wydłuży okres ich efektywnej pracy. 

https://www.traditionrolex.com/18

Wykwalifikowani mechanicy i diagności

Mechanicy zatrudniani przez Technotop to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy swoją wiedzę budują podczas licznych szkoleń organizowanych przez producenta pojazdów. Dzięki koncentracji na jednej marce możliwe jest lepsze zrozumienie rozwiązań technicznych i licznych procedur dotyczących naprawy tych aut. Ponadto budowanie doświadczenia na pojazdach jednej marki pozwala poznać ich konstrukcję znacznie lepiej niż w przypadku naprawy pojazdów wszystkich marek. 

Nieprzerwana i udokumentowana historia serwisowa

W dzisiejszych czasach każda osoba poszukująca samochodu używanego, poszukuje egzemplarza w jak najlepszym stanie technicznym. Przeglądając portale aukcyjne, można zaobserwować, że za bardzo dobrze utrzymany samochód, ludzie są skłonni zapłacić dużo wyższą cenę. Zdecydowanym atutem tych lepszych pojazdów jest fakt, że były naprawiane w serwisie ASO. Miejsce to jest bowiem gwarancją, że samochód został naprawiony w profesjonalny sposób, przy użyciu oryginalnych części. To oznacza, że pojazd jest bezpieczny, a wszelkie przeszłe usterki są wyraźnie udokumentowane w książce serwisowej. Dzięki temu nabywca dokładnie wie, jakie naprawy przeszło auto. Regularne serwisowanie w ASO chroni właściciela przed znaczną utratą wartości pojazdu. Samochód z przejrzystą historią jest pojazdem pewnym, za który przyszły właściciel zaproponuje wyższą cenę. 

Koszty serwisu ASO po gwarancji

W środowisku motoryzacyjnym niejednokrotnie słyszy się, że koszty serwisowania samochodu w autoryzowanym serwisie są zbyt wysokie. Jednak koszt usługi ASO obejmuje znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Do ceny naprawy w autoryzowanym serwisie dochodzą takie kwestie jak: fachowa diagnostyka usterki, naprawa z wykorzystaniem oryginalnych części, znacznie wyższa, niż w przypadku serwisów nieautoryzowanych, jakość obsługi klienta oraz gwarancja najwyższej jakości naprawy. Dodatkowo, w niektórych przypadkach, jeśli naprawa przewidziana jest na dłuższy czas, serwis ASO zaproponuje Ci auto zastępcze. 

Koszt usług w autoryzowanym serwisie może być wyższy, niż w innych warsztatach. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku za wyższą ceną kryje się wyższa jakość. Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczem auta na gwarancji serwisowanego w ASO od nowości do teraz, czy też właścicielem pojazdu pogwarancyjnego, profesjonalny serwis będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.