Kia EV9 zasila w Norwegii instalację świetlną imitującą słońce

Kia-EV9-zasila-w-Norwegii-instalację-świetlną-imitującą-słońce

Kia EV9, najnowszy flagowy model od popularnej marki samochodowej, rozświetlił norweskie niebo. Ale to nie tylko kwestia energii, bo EV9 nie tylko zasilają baterie, ale także zapewniają moc dla wyjątkowej instalacji świetlnej imitującej promienie słoneczne. Odkryj, jak nowa technologia Kia zmienia motoryzacyjny świat nie tylko na drodze, ale także w jej otoczeniu.

Wyjątkowa instalacja marki Kia

Kia zawsze wiodła prym w innowacjach, a teraz sięga on dalej niż kiedykolwiek. Norwegia, znana z zaawansowanych rozwiązań ekologicznych, doświadcza najnowszego dzieła inżynierów Kii, stworzonego we współpracy ze studiem projektowym VOID i agencją kreatywną Innocean – instalacji świetlnej, która nie tylko oświetla drogę, ale również imituje naturalne światło słoneczne. To niezwykłe połączenie technologii motoryzacyjnej i oświetleniowej, które podkreśla zaangażowanie Kii w zrównoważone rozwiązania i pozytywny wpływ na otoczenie. 

Kia EV9 wyposażona jest w funkcję V2L (Vehicle-to-Load), dzięki której możliwe jest podłączenie urządzeń do gniazda ładowania. Dzięki temu, stworzono wyjątkową instalację zasilaną z samochodu – 5-metrowej średnicy dysk z diodami LED, zamontowany na ramie i naśladujący światło słoneczne. Zastępcze “słońce” rozświetliło kemping nad fiordem, 35 kilometrów od Oslo i było widoczne z odległości kilku kilometrów. Kia EV9 przejechała tam ze stolicy Norwegii, przez 24 godziny zasilała dysk, a następnie wróciła do Oslo ze sporym zasięgiem.

Kia-EV9-zasila-w-Norwegii-instalację-świetlną-imitującą-słońce2-1

Innowacyjna funkcja Vehicle-to-Load w akcji

W sercu tej rewolucji i instalacji znajduje się innowacyjna funkcja Vehicle-to-Load (V2L), która pozwala Kia EV9 na więcej niż tylko jazdę. Teraz, gdy pojazd jest zaparkowany, może on zasilać zewnętrzne urządzenia, w tym nową instalację świetlną. To nie tylko wykorzystanie energii w efektywny sposób, ale także kolejny krok w kierunku samowystarczalności i zrównoważonego rozwoju. Kia Smart Charge rewolucjonizuje sposób ładowania pojazdów elektrycznych, oferując dwukierunkowe ładowanie. Ta zaawansowana technologia umożliwia nie tylko przepływ energii do akumulatora samochodu, ale także w drugą stronę. 

Dzięki funkcji V2L, która zadebiutowała w modelu Kia EV6 i jest standardowo dostępna również w EV9 – użytkownicy mogą teraz zasilać swoje urządzenia o napięciu 110 V/220 V, po prostu podłączając kabel do gniazda ładowania. Całość odbywa się przy wykorzystaniu akumulatora, który może przechowywać aż 99,8 kWh energii elektrycznej. 

W Stanach Zjednoczonych firma Wallbox, światowy lider w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych i zarządzania energią, weszła w partnerstwo z Kia America, aby zapewnić dwukierunkowe ładowanie właścicielom Kia EV9. W Europie, pilotażowa implementacja funkcji V2G będzie miała miejsce w Niderlandach, dzięki współpracy z dostawcą o nazwie Jedlix. To kolejny krok w przyszłość, gdzie samochody elektryczne nie tylko korzystają z energii, ale także ją dostarczają, zmieniając sposób, w jaki postrzegamy mobilność i zarządzanie energią.

Kia EV9 – zalety

Oprócz rewolucyjnej funkcji V2L, Kia EV9 oferuje szeroki zakres zalet, które uczynią Twoje podróże jeszcze bardziej przyjemnymi i wygodnymi. Zasięg na jednym ładowaniu, innowacyjne rozwiązania technologiczne i eleganckie wzornictwo sprawiają, że EV9 jest wyborem, na który warto się zdecydować, nie tylko z myślą o środowisku, ale także o wygodzie i stylu. Oto niektóre z zalet pojazdu, które poza użytecznością podkreślają bezpieczeństwo jazdy:

  • Najwyższa możliwa ocena za bezpieczeństwo nowej Kia EV9 w najnowszych testach przeprowadzonych przez Euro NCAP. Elektryczny, siedmiomiejscowy SUV uzyskał w teście maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.
  • Ochrona dorosłych pasażerów osiąga imponujące 84% skuteczności, natomiast w przypadku ochrony dzieci wynosi ona aż 88%. 76% w przypadku niechronionych użytkowników dróg, w tym pieszych i 83% w kategorii „wspomaganie bezpieczeństwa”, która m.in. ocenia dostępność systemów asystujących.
  • Kabina Kia EV9 została pochwalona przez Euro NCAP za zachowanie stabilności podczas zderzenia czołowego oraz za zapewnienie doskonałej ochrony kolan i ud wszystkich pasażerów, niezależnie od ich wzrostu i miejsca zajmowanego w pojeździe. Testy wykazały, że Kia EV9 zachowuje się łagodnie podczas zderzenia czołowego.
  • Pojazd posiada zaawansowany system eCall, który w razie wypadku powiadamia służby ratunkowe.
  • Podczas testowania systemów wspomagających bezpieczeństwo w EV9, szczególny nacisk położono na efektywność systemu automatycznego hamowania awaryjnego (AEB), który doskonale reaguje na obecność innych pojazdów i skutecznie unika zderzeń w większości sytuacji testowych.
  • System asystenta utrzymania pasa ruchu (LKA) w EV9 delikatnie koryguje tor jazdy w przypadku zjechania z pasa ruchu, ale również skutecznie interweniuje w sytuacjach krytycznych.

Kia EV9 dostępna w Technotop

Jeśli chcesz dołączyć do rewolucji ekologicznej z Kia EV9, nie musisz daleko szukać. Dealer Technotop oferuje dostęp do najnowszych modeli, w tym EV9, który zmieni Twoje podejście do podróżowania. Odwiedź nas i odkryj przyszłość motoryzacji, która rozświetla nie tylko drogi, ale także nasze spojrzenia na świat.