Salon KIA w Lublinie – w drogę ku bezemisyjnej przyszłości

Proekologiczne trendy na dobre zapanowały w branży motoryzacyjnej. Samochody hybrydowe i elektryczne marki KIA nieustannie zyskują na popularności. Wpływ na to mają nie tylko etyka ich użytkowania, ale też szereg innych względów. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ten rodzaj napędu? Jak kształtuje się zestawienie korzyści i mankamentów? Czy przyszłość należy do „hybryd” i „elektryków”? Odpowiedzi na te pytania udzielają pracownicy KIA Lublin Technotop. 

Dlaczego warto?

Rozważając dany zakup, zawsze dokonuje się rachunku zysków i strat. Gwarantem tych pierwszych jest z pewnością renoma samego producenta, z którą wiążą się najwyższe standardy w zakresie jakości wykonania, niezawodności, bezpieczeństwa i efektywności. Dlatego też warto zdecydować się na zakup bezpośrednio w salonie KIA, takim jak Technotop – salon KIA w Lublinie. Pozwala to na uzyskanie pełnej przejrzystości odnośnie tego, za co się płaci i czego należy oczekiwać – a lista jest imponująca. 

Samochody hybrydowe i samochody elektryczne – sprawdź co możesz zyskać kupując nowe auto w salonie KIA Lublin

Oto niektóre z zalet, który zyskują posiadacze nowych samochodów KIA:

Oszczędność

Zauważalna jest w szczególności na paliwie, którego wahania cen niejednego mogą przyprawić o zawrót głowy. Hybrydy plug-in umożliwiają poruszanie się w trybie czysto elektrycznym na dystansach przekraczających 50km co w połączeniu z wydajnym silnikiem spalinowym pozwala na osiągnięcie spalania poniżej 2l/100km. W przypadku samochodów elektrycznych niskie zużycie energii i możliwości jej pozyskiwania z instalacji fotowoltaicznych znacznie obniża koszt podróżowania w odniesieniu do samochodów z napędem tradycyjnym. Ponadto z uwagi na rekuperację energii znacząco wydłuża się żywotność elementów układu hamulcowego. Odwiedzając nasz salon KIA Lublin Technotop, podczas jazdy próbnej możesz osobiście przekonać się, dlaczego warto zainteresować się naszymi hybrydami i elektrykami.

Bezawaryjność

Mniejsze koszty eksploatacji to jednak nie wszystko. Prawidłowe użytkowanie samochodu hybrydowego znacząco odciąża silnik spalinowy co ma istotny wpływ na występowanie usterek. Warto zaznaczyć, że pomimo podobnego zakresu obsługi spalinowej jednostki napędowej w hybrydach czynności te powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, takich jak ci, których spotkasz odwiedzając serwis KIA w Lublinie. Jak wskazuje bowiem członek zarządu CLEPA :”hybrydy słusznie traktuje się jako pomost w dochodzeniu do zeroemisyjnych pojazdów. Jednak serwis i naprawa hybryd to poważniejsza sprawa niż naprawa pojazdów z napędem konwencjonalnym. Mamy tutaj do czynienia z pracą niejako saperską – pomylić się można niestety tylko raz. Dobrze więc, że istnieją warsztaty, które świadomie nie podejmują się tego typu zadań, które wymagają szkoleń i uprawnień”; O ile w samochodach hybrydowych obecność motoru spalinowego powoduje konieczność wykonywania również tradycyjnych czynności serwisowych, to mnogość problemów z tym związanych nie występuje w elektrykach. Dużo prostsza budowa układu napędu elektrycznego wpływa na mniejszą ilość podzespołów, które potencjalnie mogłyby ulec awarii.

Dofinansowania

Jakby tego było mało, na zainteresowanych inwestycją w zakup hybryd czy elektryków czekają dofinansowania i zachęty ze strony państwa, które mogą znacznie odciążyć finansowo. Na zainteresowanych czekają np. programy Zielony Samochód, eVAN, Koliber czy zwiększony limit amortyzacji. O tych wszystkich korzyściach dowiesz się odwiedzając nasz salon KIA w Lublinie.

Wygoda

Samochody hybrydowe i elektryczne KIAsą proste, a jednocześnie przyjemne w obsłudze. Będą świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie cichą, płynną pracę układu podczas startu i jazdy.

Lepsze przyspieszenie

Napęd elektryczny umożliwia osiągniecie maksymalnego momentu obrotowego zaraz po starcie samochodu. W ten sposób zyskujemy możliwość dynamicznego ruszenia, które w przypadku poruszania się po mieście i wyjazdu np. z uliczki, może okazać się kluczowe, by móc sprawnie włączyć się do ruchu. Przekonasz się o tym samemu, odwiedzając nasz salon KIA Lublin

Przywileje

Oprócz wspomnianych udogodnień finansowych, kierowcy samochodów elektrycznych i hybrydowych mogą liczyć na wiele bonusów w ruchu drogowym (możliwość jazdy buspasami, parkowania za darmo lub w obniżonej cenie). O wszystkich opowiedzą nasi specjaliści ds. sprzedaży w naszym salonie Kia w Lublinie.

Mnogość dodatkowych funkcjonalności

Współczesne samochody posiadają wiele udogodnień dla kierowcy, takie jak:

  • kamera cofania,
  • automatyzacja świateł,
  • system wykrywania pieszych
  • asystent jazdy w korkach,
  • i wiele innych.

Niepowtarzalny design

Samochody, które możesz obejrzeć w naszym salonie KIA Lublin Technotop, to najnowsze modele koreańskiego producenta. Ich design nie tylko przykuwa wzrok, ale jest także oparty o spełnianie

Samochody elektryczne a ekologia 

W skali świata – globalne ocieplenie, zaś w skali lokalnej – uporczywy smog uprzykrzają codzienność wielu. Dlatego tak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych społecznie działań w zakresie przeciwdziałania tym zjawiskom. Swój znaczący przyczynek do ich powstawania mają tradycyjne środki transportu. Alternatywę stanowią zaś samochody elektryczne i hybrydowe, umożliwiające korzystanie z alternatywnych źródeł energii (w szczególności w połączeniu z fotowoltaiką). Dlatego w Kia Lublin Technotop zachęcamy do wyboru samochodów z silnikami hybrydowymi lub elektrycznymi.

Jak wynika z badań naukowców z Politechniki Poznańskiej, technologia hybrydowa wywiera realny wpływ na emisję spalin i gazów cieplarnianych (różnica waha się między 50-70% na jej korzyść w zestawieniu z emisją powodowaną przez samochody o klasycznym napędzie). Jak widać, zmiana może być ogromna, a jej zaistnienie pozostaje w gestii każdego z kierowców. Trend jest jednak oczywisty. Według BBC do 2050 roku 50% samochodów na świecie będą stanowić te elektryczne. Oznaczałoby to ograniczenie światowej emisji o 1,5 gigatony w skali roku.

Wygląda więc na to, że samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. Ich wydajność, bezawaryjność, coraz atrakcyjniejsze ceny, a przede wszystkim – pozytywny wpływ na stan środowiska w kontekście wyzwań współczesności, przekładają się na coraz większe zainteresowanie tym tematem, co widzimy po ilości zapytań dotyczących tych aut w naszym salonie KIA w Lublinie.

Samochody hybrydowe wypełniają rolę przejściową i przyczyniają się do obniżenia emisji spalin, rozwoju technologii oraz świadomości konsumenckiej odnośnie potrzeby zmian dotychczasowych rozwiązań motoryzacyjnych. Warto więc dołożyć swoją cegiełkę i rozważyć tę formę inwestycji.